header 1
header 2
header 3

Hall Fame Members

Last Name 

First Name

Sport

Athlete/Coach

      Year Grad.

    Year Inducted

Ashton

Angie Achs

Softball

Athlete

1949

1968

Doolin

Daniel

Cross Country

Athlete

1957

1968

Haag

Sharyn Benek

Track

Athlete

1963

1968

Hansen

Jack

Basketball

Athlete

1947

1968

Oliver

Edward

Football

Athlete

1950

1968 (D)

Samsel

Benjamin

Baseball

Athlete

1945

1968(D)

Skinner

Georgianna Brodish

Basketball

Athlete

1959

1968

Stark

James

Wrestling

Athlete

1962

1968

Stockman

George

Track

Athlete

1961

1968

Williams

Irene Brodisch

Hockey

Athlete

1958

1968

Bader

Albert

Baseball

Athlete

1951

1969 (D)

Budney

Karen Vickers

Hockey

Athlete

1964

1969

Ejdys

Leonard

Track

Athlete

1942

1969 (D)

Ellis

Ray

Wrestling

Athlete

1960

1969

Franz

Robert

Basketball

Athlete

1955

1969

Mahoney

William

Cross Country

Athlete

1964

1969

Mudie

Sue Call

Softball

Athlete

1961

1969

Mudie

Samuel

Football

Athlete

1958

1969

Muller

Florence G. Gerhart

Track

Athlete

1929

1969 (D)

Stiller

Carole Bredbenner

Basketball

Athlete

1962

1969

Adams

Thomas

Track

Athlete

1937

1970 (D)

Hansen

Dolores Tilley

Hockey

Athlete

1951

1970

Hughes

Jeff

Cross Country

Athlete

1963

1970

Kersey

Joan

Softball

Athlete

1960

1970

Lake

Robert

Football

Athlete

1955

1970(D)

Scheible

Betty Bound

Track

Athlete

1939

1970 (D)

Sills

Diane Muller

Basketball

Athlete

1961

1970

Slater

Edward

Wrestling

Athlete

1965

1970(D)

Weikel

Jerry

Basketball

Athlete

1957

1970

Whitfield

Robert

Baseball

Athlete

1952

1970 (D)

Bowman

Juanita May

Basketball

Athlete

1957

1971

Conn

Curtis

Baseball

Athlete

1958

1971

Eichorn

Richard

Cross Country

Athlete

1966

1971

Fisher

Herbert

Track

Athlete

1934

1971(D)

Jackson

Lee

Wrestling

Athlete

1959

1971

Kellogg

Edith Stuhitrager

Hockey

Athlete

1941

1971(D)

Robinson

Harold

Football

Athlete

1938

1971(D)

Schuldaski

Lilyan Rink

Softball

Athlete

1960

1971

Suder

John

Basketball

Athlete

1966

1971

Whitaker

Cheryl Reiprich

Track

Athlete

1962

1971

Birnbrauer

Robert

Swimming

Athlete

1967

1972

Call

Dorothy Doyle

Hockey

Athlete

1941

1972 (D)

Drueding

William

Football

Athlete

1961

1972

Gniewek

Edwin

Cross Country

Athlete

1966

1972

Hart

William

Track

Athlete

1949

1972

Incollingo

Genevieve Stewart

Track

Athlete

1962

1972

Kirk

John

Basketball

Athlete

1959

1972

Pinto

Bernice Montgomery

Basketball

Athlete

1960

1972 (D)

Ridge

Alvin

Wrestling

Athlete

1962

1972

Santee

Aileen Plunkett

Softball

Athlete

1960

1972

Trapp

Robert

Baseball

Athlete

1945

1972 (D)

Bennett

William

Track

Athlete

1965

1974

Bogan

James

Baseball

Athlete

1967

1974

Bojczuk

Roman

Cross Country

Athlete

1966

1974

Congdon

Pamela Esposito

Softball

Athlete

1961

1974

Connelly

Lee

Track

Athlete

1959

1974

Dreuding

James

Wrestling

Athlete

1962

1974

Hanrahan

Bonita Keller

Hockey

Athlete

1959

1974

Pittam

Diane Jones

Swimming

Athlete

1969

1974

Plummer

Linda Bussey

Track

Athlete

1968

1974

Resch

Nancy Livesey

Basketball

Athlete

1968

1974

Rutecki

Henry

Basketball

Athlete

1958

1974

Scott

Richard

Football

Athlete

1954

1974

Zdanowicz

William

Soccer

Athlete

1968

1974

Allahand

James

Cross Country

Athlete

1969

1976 (D)

Brady

Jean Smith

Hockey

Athlete

1951

1976

Bredbenner

Ronald

Basketball

Athlete

1958

1976

Connelly

Eugene

Football

Athlete

1951

1976 (D)

Duffy

Dr. Kent

Swimming

Athlete

1971

1976

Gourley

James

Baseball

Athlete

1961

1976 (D)

Koch

Sharon Cox

Track

Athlete

1970

1976

Luszczak

Myron

Soccer

Athlete

1970

1976

Malloy

Patricia Tither

Softball

Athlete

1954

1976

Scotton

Larry

Wrestling

Athlete

1968

1976

Anderson

Doris Ely

Basketball

Athlete

1942

1988 (D)

Becton

Christopher

Track

Athlete

1977

1988

Colteryahn

Fred

Wrestling/F-ball

Trainer

    1966-2001

1988 (D)

Cooling

Thelma Vandegrift

Hockey

Athlete

1940

1988 (D)

Deans

Hugh M.

Football

Athlete

1944

1988 (D)

DiRugeris

Edward A.

Basketball

Athlete

1975

1988

Gates

Mabel Ridge

Basketball

Athlete

1938

1988 (D)

Klebe

Jack W.

Football

Athlete

1965

1988

Kreider

John

Football

Athlete

1978

1988

Martin

Carl

Basketball

Coach

 1965-80

1988 (D)

McGoldrick

Betty Newby

Hockey

Athlete

1975

1988

Reiprich

Bruce A.

Baseball

Athlete

1974

1988

Sagrati

Ruth Matlack

Softball

Athlete

1949

1988

Sanson

Dr. John

Service

Team Doctor

 1952-87

1988 (D)

Scotton

Thomas

Wrestling

Athlete

1974

1988

Smith

Walter

Football

Athlete

1951

1988

Snell

Elizabeth

Softball

Coach

 1959-71

1988 (D)

Voelmle

Marianne Schreiber

Hockey

Athlete

1975

1988

White

Mildred VanSant

Hockey

Athlete

1943

1988 (D)

Arrington

Delphine Crump

Track

Athlete

1975

1989

Bardsley

Dr. James

All Sports

Service

1967-73

1989 (D)

Clee

David Sr.

Wrestling

Athlete

1964

1989

DiRugeris

Joanne Markowski

Swimming

Athlete

1975

1989

Hellyer

Jesse

Basketball

Athlete

1981

1989

Jackson

Addie Crump

Basketball

Athlete

1983

1989

Messinger

John E.

All Sports

Coach

1948-52

1989 (D)

Muller

Florence G. Gerhart

Basketball

Coach

1956-73

1989 (D)

Reber

Annette H.

Hockey/Softball

Coach

1958-84

1989(D)

Reimer

George

All Sports

Coach

1932-41

1989 (D)

Rhiel

Robert

All Sports

Coach

1953-70

1989 (D)

Schnably

Michael

Tennis

Athlete

1982

1989

Scioli

Charles

Football

Athlete

1955

1989

Shaup

Robert

All Sports

Coach

 1955-69

1989

Smith

Helen M.

All Sports

Coach

 1937-43

1989 (D)

VanHorn

Marlon J.

Football

Coach

 1948-64

1989 (D)

Villanueva

Javier

Soccer

Athlete

1980

1989

Wetherhold

Norwood

All Sports

Coach

 1941-47

1989

Williams

Kirk

Track

Athlete

1975

1989

Crews

Tyrone

Football

Athlete

1975

1990

Dougherty

Richard

Service

Sports Editor

  1954-90

1990 (D)

Gibbons

Carol McGoldrick

Hockey

Athlete

1978

1990

Nugent

Cathy

Track

Athlete

1981

1990

Keener

Eileen Dunkerley

Hockey

Athlete

1946

1990

LaCroix

Ralph

Swimming

Athlete

1980

1990

McCulloch

Malcom

Track

Coach

  1977-82

1990 (D)

Mudie

Charles R.

Football

Athlete

1940

1990

Ridge

Valerie

Basketball

Athlete

1984

1990

Scotton

Steven

Wrestling

Athlete

1976

1990

Shultz

George

Basketball

Coach

  1974-84

1990

Sware

Thelma Pressell

Hockey

Athlete

1948

1990

Tettemer

Norman B.

Track

Athlete

1939

1990 (D)

Allahand

James

Track

Athlete

1969

1991 (D)

Arnold

Catherine Schieigh

Hockey

Athlete

1954

1991

Betz

Thomas

Football

 Athlete

1978

1991

Briar

Kelly

Basketball

Athlete

1983

1991

Coates

Raleigh

Track

Athlete

1968

1991

Devlin

Jerry

Track

Athlete

1968

1991

Ellis

James

Track

Athlete

1968

1991

Gosik

Mark

Baseball

Athlete

1981

1991

Gryniewicz

Ronald J.

Soccer

Athlete

1980

1991

Price

Eric M.

Football

Athlete

1978

1991

Udowenko

Alex

Basketball

Athlete

1978

1991

Wilson

Howard

Wrestling

Athlete

1982

1991

Ellzy

Stephen Marc

Basketball

Athlete

1983

1994

Hoagland

Michael H.

Football

Athlete

1968

1994

Koszowski

Adam

Tennis

Athlete

1986

1994

Laird

Sue

Soccer

Athlete

1987

1994

Lehr

Charles A.

Football

Athlete

1940

1994 (D)

Ody

Arnold D.

Long Service

Coach

   1949-87

1994 (D)

Parker

Albert N.

Football

Athlete

1954

1994

Scotton

Danny E.

Wrestling

Athlete

1978

1994

Stewart

James

Wrestling

Athlete

1987

1994

Williams

Robert

Track

Athlete

1976

1994

Youngblood

Mary Beth

Soccer

Athlete

1987

1994

Beltran

Karen Sock

Softball

Athlete

1990

1999

Fogarty

Dona Hurley

Tennis

Athlete

1980

1999

Geller

Dawn Jaffee

Soccer

Athlete

1989

1999

Harris

Mark

Basketball

Athlete

1989

1999

Hart

Robert

Long Service

Coach, A.D.

 1975-99

1999

Howard

Fred

Track

Athlete

1986

1999

Howard

Tyrone

Wrestling

Athlete

1989

1999

Maxwell

Letty Wright

Track

Athlete

1988

1999

Mudie

Charles

Football

Athlete

1963

1999 (D)

Mudie

Robert

Football

Athlete

1961

1999

Murphy

Nina McElroy

Softball

Athlete

1986

1999

Pittam

Diane Jones

Track

Coach

77-83,  87-89

1999

Pollitt

Karen Parker

Basketball

Athlete

1980

1999

Scotton

Jeff

Wrestling

Athlete

1984

1999

Smith

Lisa Scipione

Track

Athlete

1989

1999

Spigelman

Brett

Diving

Athlete

1989

1999 (D)

Tancredi

Tony

Baseball

Athlete

1967

1999

Warman

Angela Palma

Diving

Athlete

1990

1999

Wethman

Bill

Football

Athlete

1970

1999

Zack

Ed Bucky

Baseball

Coach

 1966-70

1999

Aldrich

Ed

Football

Athlete

1982

2001

Brambani

Scott

Wrestling

Athlete

1975

2001

Butler

Jim

Diving

Coach

1984-96

2001 (D)

Collins

Andrew

Track

Athlete

1992

2001

Daut

Harry

Baseball

Athlete

1982

2001

Davis

Tim

Basketball

Athlete

1989

2001

Ducoff

Amy

Tennis

Athlete

1989

2001

Ellzy

Michael

Basketball

Athlete

1993

2001

Luszczak

Walter

Soccer

Athlete

1970

2001

Munford

Lauren Collette

Basketball

Athlete

1989

2001

Pacenski

Erika

Softball

Athlete

1990

2001

Pale

Angela

Diving

Athlete

1994

2001

Quinn

Chris

Golf

Athlete

1988

2001

Ray

Glen

Baseball

Athlete

1962

2001

Reich

Russell

Cross Country

Athlete

1989

2001

Ridge

Jon

Football

Athlete

1992

2001

Sondej

Lisa

Volleyball

Athlete

1994

2001

Staats

Dan

Football

Athlete

1964

2001

Synowlec

Cheryl Stubenbort

Soccer

Athlete

1990

2001

Whalen

Mike

Swimming

Athlete

1990

2001

Dettmer

William A. 'Pop'

Long Service

 

1944-84

2003 (D)

Dumin

Eileen

Hockey

Athlete

1975

2003

Dunn

Jack

Wrestling

Coach

1969-97

2003

Hinkin

Deanann

Softball

Athlete

1965

2003

Hofmann

Ralph

Soccer

Coach

1982-97

2003

Kellerman

Steve

Baseball

Athlete

1968

2003

Kirby

Joe

Swimming-Boys

Coach

15 Years

2003

Kohler

Bill

Basketball

Athlete

1981

2003

Lynn

Brigham

Basketball

Athlete

1970

2003

Matthews

Cynthia Martin

Softball

Athlete

1973

2003 (D)

McFadden

Robert

Cross Country

Athlete

1976

2003

McLaughlin

Dennis

Golf

Athlete

1998

2003

Minguez

Al

Volleyball

Athlete

1996

2003

Mocknatch

Alex

Football

Athlete

1966

2003

Palmer

Cary

Wrestling

Athlete

1988

2003

Peterson

Lynn Pfender

Track

Athlete

1975

2003

Rothwell

Sue Fricker

Swimming

Athlete

1981

2003

Tomlinson

Maurice

Long Service

 

25 Years

2003 (D)

Warwick

Karen Liney

Tennis

Athlete

1981

2003

Wisniewski

Walt

Football

Athlete

1964

2003

Worthen

Ken

Track/XC

Coach

1975-98

2003

Blaszczyk

John

Baseball

Athlete

1970

2005

Bolsover

Nancy 

Softball

Athlete

1976

2005

Breiner

Larry

Baseball

Coach

1965-2005

2005

Connelly

Linda  Robbins

Tennis

Coach

1979-90

2005

Liberto

Kim Dicesare

Hockey

Athlete

1984

2005

Dietz

Eric

Baseball

Athlete

1971

2005

Downey

Bob

Basketball

Athlete

1984

2005

Hanks

Sandy Crowder

Softball

Athlete

1967

2005

Howard

Matt

Track

Athlete

1988

2005

Margerum

Frank

Diving

Athlete

1993

2005

Meehl

Lew

Soccer

Coach

13 Years

2005

Palamarchuk

Steve

Long Service

 

1958-86

2005 (D)

Puskas

Dana

Swimming

Athlete

1996

2005

Stewart

Mike

Wrestling

Athlete

1986

2005

Webb

Solomom

Wrestling

Athlete

1993

2005

Williams

Mark

Basketball

Athlete

1981

2005

Ziemba

Jim

Cross Country

Athlete

1991

2005

Distel

Denise Harmon

Softball

Athlete

1988

2007

Dumin

Mike

Wrestling

Athlete

1973

2007

Dunn

Erin

Swimming

Athlete

1999

2007

Fore

Darius

Football

Athlete

1982

2007

Gramiak

Mike

Baseball

Athlete

1972

2007

Karwacki

Deborah Krause

Cross Country

Athlete

1993

2007

Leh

Christopher

Cross Country

Athlete

1981

2007

Lowe

Ed

Diving

Athlete

1981

2007 (D)

Markowski

Bill

Diving

Athlete

1980

2007

Mashore

Derrick

Football

Athlete

1975

2007

Puskas

Allison

Swimming

Athlete

2000

2007

Quinn

Henry (Hank)

Golf

Coach

1983-2002

2007 (D)

Resh

Ken

Volleyball

Athlete

2000

2007

Tepper

Dawn Krause

Cross Country

Athlete

1993

2007

Wargo

Joan Williams

Hockey

Athlete

1974

2007

Zelonis

Anne

Soccer

Athlete

1989

2007

Asman

Chuck

Baseball

Athlete

1984

2009

Briar

John

Swimming

Athlete

1980

2009

Clayton

Kristen

Hockey

Athlete

1999

2009

Clee

Doris 

Hockey

Athlete

1997

2009

Fanning

Joe

Long Service

Coach

1987-2002

2009

Ferriola

Larry

Soccer

Athlete

1989

2009

Houston

Alex

Football

Athlete

1997

2009

Hyde

Caitlin

Swimming

Athlete

2002

2009

Lewis

Krishan

Basketball

Athlete

1998

2009

McFadden

Chris

Track

Athlete

1996

2009

Mintz

Hillary

Tennis

Athlete

2003

2009

Paone

John

Baseball

Athlete

1979

2009

Per

Shelly

Basketball

Coach

1969-2003

2009

Regan

Bridget

Swimming

Athlete

2002

2009

Schueller

Ted

Swimming

Coach

30 years

2009

Stancil

Shauntae

Basketball

Athlete

1995

2009

Stancil

T J

Football

Athlete

2000

2009

Tu

Amanda

Softball

Athlete

2000

2009

Webb

Adam

Wrestling

Athlete

1996

2009

Boell                 

Jim

Wrestling

Athlete

1998

2011

Cooper            

BJ

Track

Athlete

1988

2011

Davis             

Brandon

Basketball

Athlete

2003

2011

Downwy          

Tim

Football

Athlete

1989

2011

Evans              

Kim

Track

Athlete

1981

2011

Garber           

Paul

Baseball

Athlete

1994

2011

Gordon          

Jamar

Wrestling

Athlete

1994

2011

Hartman

Anthony (Gus)

Diving

Athlete

1989

2011

Hartman

Valerie

Swimming

Athlete

1983

2011

Hinrichs

Carl

Football

Athlete

1981

2011

Howard

Gerald

Track

Athlete

1981

2011

Gibson

Cherrissa McCoy

Basketball

Athlete

2000

2011

Milavsky                         

 Amy      

Swimming

Athlete

1986

2011

Richardson

Tycina

Track

Athlete

1990

2011

Thompson

Christine

Track

Athlete

1990

2011

Tu Mager

Heather

Softball

Athlete

1999

2011

Tu

Samantha

Softball

Athlete

2006

2011

Rodgers

Joe

Football

Athlete

2003

2011

Bradshaw

Marcus

Track

Athlete

1997

2013

Compton

Jennifer

Softball

Athlete

2003

2013

Fanning

Mike

Swimming

Athlete

1996

2013

Gianni 

Tina

Swimming

Athlete

2006

2013

Kelly

Ashley

Cross Country

Athlete

2004

2013

Lake

Julian (Sam)

Football

Athlete

1990

2013

Lyons

Kevin

Soccer

Athlete

1996

2013

Mikalac Mylin

Mimi

Diving

Athlete

1982

2013

Quigley

John

Baseball

Athlete

2000

2013

Ramsey

Shawna

Track

Athlete

2004

2013

Williams

Terrence

Football

Athlete

1991

2013

Winchester

Laura

Soccer

Athlete

1993

2013

Brady-Shannon

Christine

Softball

Athlete

1996

2015

Carter

Reggie

Track

Athlete

2006

2015

Crawford- Filloon

Linda

Swimming

Athlete

1977

2015

Farlow

Samantha

Soccer

Athlete

2008

2015

Ferriola- Brosh

Donna Marie

Basketball

Athlete

1992

2015

Howard -McIlwaine

Angela

Basketball

Athlete

1992

2015

Johnson-Nutter

Lisa

Track

Athlete

1982

2015

Little

Robsawne

Football

Athlete

1994

2015

Locke

Brian

Football

Athlete

1993

2015

Moore

Antwine

Basketball

Athlete

1990

2015

Tamm

Ralph

Football

Athlete

1984

2015

Thompson

John

Track

Athlete

2004

2015

Yetter Cloutier

Brittney

Soccer

Athlete

2005

2015

Ammouni

Omar

Tennis

Athlete

2009

2017

Birch

Dennis

Baseball

Athlete

1983

2017

Bogan

Donald

Long Service

Coach

1979-Present

2017

Christian

Nick

Basketball

Athlete

2010

2017

Couper

Brittany

Soccer

Athlete

2008

2017

Ellzy

Fred

Baseball

Athlete

1990

2017

Farmer-Streeter

Cyndi

Hockey

Athlete

1980

2017

Kantor

Matt

Baseball

Athlete

2002

2017

Masington

Eric

Track

Athlete

2010

2017

Michelfelder-Sommers    

Susan

Hockey

Athlete

1981

2017

Porreca

Thomas

Long Service

Coach

1972-2007

2017

Stokes

Kevin

Basketball

Athlete

2004

2017

Tomlinson

Robert "Tommy"

Long Service

 

1969-Present

2017

Adams

Thomas

Long Service

 

   1970-Present

2018

Blatstein

Steve

Football

      Athlete

1994

2018

Brown

Rocco

Wrestling

      Athlete

1997

2018

Clee

Christopher

Wrestling

      Athlete

1995

2018

Fitzsimmons-Love

Erin

Soccer

      Athlete

1995

2018

Frazier

Gerry

Long Service

 

1976-Present

2018

Johnson

Eldred

Basketball

      Athlete

1974

2018

Lee

Richard

Baseball

      Coach

 1975-2013

2018

Nugent

Greg

Baseball

      Athlete

2002

2018

Pritchard

Michael

Wrestling

      Athlete

2013

2018

Ruggiero

Joe

Wrestling

      Athlete

1987

2018

Sokol

Jody

Soccer

      Athlete

2010

2018

Spellman

Mindy

Soccer

      Athlete

1997

2018

Tweed-Devlin

Jacqueline

Cross Country

      Athlete

1989

2018

Wolfgang

Floyd "Boe"

Wrestling

      Athlete

1994

2018

Wynne

Yolanda

Basketball

      Athlete

2007

2018